Фудбалскиот сојуз на Германија отрки по колку ќе заработи секој играч доколку Германија го освои ЕП во Франција!

Играчите на Германската фудбалска репрезентација ќе бидат побогати за 300.000 евра доколку го освојат Европското Првенство во Франција ова лето.

Прочитај повеќе...

Дирекцијата за заштита на лични податоци забрани јавна достапност на избирачкиот список!

Државната дирекција за заштита на личните податоци и забрани на Државната Изборна комисија на своите веб страници да објавува име, презиме,

Прочитај повеќе...

Атмосферата ова лето во Македонија ќе ја загреваат Енрике Иглесијас, Дeјвид Гета и Продиџи!

Инфомрациите кои простуија во јавноста во однос на гостувањето на светски музички ѕвезди во Македонија се испоставија како точни. Се работи за

Прочитај повеќе...

Најмалку 18 загинати и над 150 затрупани, се урна надвозник во Индија

Најмалку 18 загинати по уривањето на надвозник во изградба во индискиот град Колката. Се стравува дека под урнатините се заробени околу 150 луѓе.

Прочитај повеќе...

„Мурињо сагата“ продолжува, „Специјалниот“ сега е на мета на Валенсија!

„Лилјаците“ наводно се договориле со португалецот околу негово ангажирање Шпанскиот тим во вчера му даде отказ на Гери Невил по само 4 месеци

Прочитај повеќе...

Постои камен во Скопска Црна Гора кој исполнува желби – чудно, но вистинито

Во Скопска Црна Гора, поточно во манастирот „Свети Никола“, постои камен кој прави чуда. Мал и стар манастир, посветен на великомаченикот „Свети

Прочитај повеќе...