Ролан Гарос: Ноле во проблеми – го изгуби првиот сет, а потоа мечот беше прекинат!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ доживеа мал шок против Роберто Баутиста Број 1 рекетот мораше да се враќа од негативата по првиот

Прочитај повеќе...

Пентагон сè уште користи дискети од 70-тите, а причината за ова е неверојатна…

Според новиот извештај на американската владина агенција ГАО откри дека Пентагон се уште користи компјутерски ситеми од 1970-тите, кои барааат

Прочитај повеќе...