Гвардиола го доби посакуваниот вундеркид – Сане станува најскапиот германец во историјата!

Германски „Билд“ тврди дека Шалке и Манчестер Сити се договориле околу трансферот на Лерој Сане „Граѓаните“ во своите редови го носат младиот и

Прочитај повеќе...