Слатка одмазда, уште послатка со пресврт – Гвардиола конечно ја порази Барселона

Манчестер Сити успеа да и се реваншира на Барселона за високиот пораз од минатиот дуел, откако вечерва пред домашната публика одигра перфектно и

Прочитај повеќе...

Последната ѕвезда која се пензионира сезонава – Реј Ален стави крај на кариерата

Еден од најдобрите шутери во историјата на кошаркарта денеска официјално објави крај на професионалната кариера После 19 години активно играње,

Прочитај повеќе...

Видео: Еднаш мајстор, засекогаш мајстор – Суарез смири топка од 35 метри височина

Мајсторот е едноставно мајстор, во било која ситуација со фудбалска топка. Напаѓачот на Барселона Луис Суарез учествуваше во кампањата на Адидас

Прочитај повеќе...

Гласини за новите модели на „Ајпад Про“, приклучокот за слушалки останува?!

Најновите гласини велат дека технолошкиот иноватор „Епл“ планира да претстави дури три нови „Ајпад Про“ уреди следната пролет. Спроед

Прочитај повеќе...